Vybíráme PC a psací stoly do dětského pokoje a kanceláře

  • Nábytek

Vybíráme PC a psací stoly do dětského pokoje a kanceláře | nejlevnejsinabytek.cz

Bez psacího stolu a jeho modernější verze, tzv. počítačového nebo-li PC stolu, se neobejdou školáci, studenti a také všichni, kdo tráví svůj pracovní čas v kanceláři.

PC stoly, používané např. v dětských pokojích a kancelářích, se od klasických psacích stolů v řadě věcí liší. A to hlavně výsuvnými deskami, přihrádkami a dalšími prvky pro uložení jednotlivých komponentů počítače.

Pojďme se podívat na nejdůležitější kritéria, podle kterých vybírat PC stoly a psací stoly, a představit si kvalitní PC stoly z masivu, lamina či ze skla a lamina, které vás čekají v e-shopu nejlevnejsinabytek.cz.

PC stůl, anebo klasický psací stůl?

Ačkoli se může zdát, že tato otázka ve 21. století postrádá smysl, opak je pravdou.

Pokud máte standardní PC sestavu anebo si ji plánujete pořídit, PC stůl je jasná volba. V případě, že dáváte, jako čím dál více lidí, přednost notebooku, budete potřebovat širší plochu pro jeho umístění a naopak se obejdete bez výsuvné desky pro klávesnici, podstavec na monitor a dalších nábytkových segmentů pro počítačové sestavy.

Majitelům notebooků tedy doporučujeme buďto PC či psací stoly s prostornější pracovní deskou, anebo speciální stolky na notebook.

Vybíráme PC stoly

Co všechno je součástí kvalitních PC stolů?

  • přihrádka pro umístění case (hardwaru počítače),
  • dostatečně prostorná horní pracovní plocha,
  • výsuvná deska pro klávesnici,
  • šuplíky, skříňky, přihrádky či jinak řešený prostor pro ukládání dokumentů apod.,
  • vyvýšený podstavec pro monitor (není nutností),
  • nastavitelná výška stolu.

PC stoly představují nejlepší nábytek pro efektivní rozmístění hardwaru, klávesnice, monitoru či zvukového zařízení a pro pohodlnou práci s ním.

Rohové, anebo rovné PC stoly?

Rohové PC stoly ušetří v dětském pokoji či v kanceláři spoustu místa. Umístění v rohu místnosti navíc zajistí dostatek světla, které je pro učení a práci na počítači nezbytné.

Také rovné PC stoly lze v místnosti dobře zakomponovat. Vždy tedy záleží na prostorových dispozicích vašeho dětského pokoje či kanceláře.

PC stoly do dětského pokoje

A co musí splňovat PC stůl určený do dětského pokoje?

PC stůl pro děti musí být v prvé řadě bezpečný. Neměl by tedy obsahovat ostré hrany a jiné překážky, o které by se dítě mohlo zranit.

Zohlednit je třeba rovněž materiál PC stolu. Investice do dražšího PC stolu z masivu se vzhledem k šrámům a jizvám, které je následkem dětské nátury pravděpodobně čekají, nemusí vyplatit.

Lepší variantou jsou proto levnější PC stoly z lamina, jež poskytnou i dostačující komfort. Široký výběr z barevných dezénů umožňuje nábytek hravě sladit s interiérem dětského pokoje.

PC stoly do pracovny

Dostatečně rozměrná a ergonomicky přizpůsobená pracovní plocha, přihrádky, regály a poličky k ukládání kancelářských potřeb a dokumentů.

Při práci na počítači je zkrátka nutné mít všechno pohodlně na dosah. Proto vybírejte takový stůl, na který pohodlně rozmístíte počítačovou sestavu a který poskytne dostatečnou kapacitu vašim kancelářským potřebám.

PC stoly z pravého masivu pak dodají kanceláři či domácí pracovně punc elegance a hlavně vydrží mnoho dlouhých let!

Hodnocení nejlevnejsinabytek.cz: 5  5 hvězdiček: doporučeno
Levný nábytek
Zpět |    Všechny novinky
1326 modelů